Také vás může zajímat:

Jestli chcete vařit zdravě, tak nepoužívejte olej!

Gastro 19.2.2019
Dnešní doba se stále více nese v duchu eko a zdravého stylu. Stal se z toho trend, a každý chce žít mnohem zdravěji. Ale jak na to?
Přečíst celé →

Výborná svíčková podle receptu našich maminek nebo babiček

Gastro 2.2.2019
Každý dělá svíčkovou jinak. Jak se říká, sto lidí sto chutí. Ale chcete vědět, jak se dělá svíčková podle normy ČSN?
Přečíst celé →

Byly potraviny za socialismu levnější? Známe odpověď!

Gastro 25.1.2019
V dnešní době se lidé furt hádají, jestli za doby komunismu, jsme nakupovaly levněji. Bohužel tomu tak není. pojďme si porovnat několik základních potravin, které přepočítáme na dnešní průměrný plat.
Přečíst celé →

Znáte KFC stripsy? Tady je recept na ně! Neuvěříte, jak jsou dobré.

Gastro 22.1.2019
Asi každý zná firmu KFC, která je na našem trhu už přes 10 let. Ale víte, že si stejně chutné stripsy můžete udělat během chvilky i doma?
Přečíst celé →

Pamatujete takzvané bufáče? Co se v bufáčích prodávalo? Jaké lahůdky jste tam mohly sehnat?

Gastro 15.1.2019
Takzvané bufáče nebo i automaty byly nedílnou součástí našeho života před rokem 1990. Mohli jste zde koupit lahůdky, teplé jídla, ale i pivo nebo rum.
Přečíst celé →

Jak účinné jsou vlastně diety? Co jojo efekt? Dokážeme podle nich trvale zhubnout?

Gastro 18.2.2019

Asi každý, kdo trpí nebo trpěl obezitou, ví, jak velký problém je zhubnout. Zkoušíte různé diety, trpíte hlady a výsledek se většinou nedostaví.

Dieta, věčný problém lidí kteří trpí obezitou. Ale co vůbec znamená slovo dieta a která je ta správná? Existuje nekonečně mnoho diet, a bylo vymyšleno neskutečně mnoho způsobů držení diety. Ale žádná dieta nebude fungovat pokud k ní nepřidáme silnou dávku vůle.

Jak vzniká obezita? Jedná se vlastně o matematiku, a na obezitu je tedy i matematický vzorec. Ten je ale velmi jednoduchý, příjem kalorií musí být menší než výdej kalorií. Pokud je to obráceně, jde váha nahoru. Každý kdo ale  poctivě dodrží matematiku, menší příjem než výdej, zákonitě začne hubnout.

Jenže zde nastává ten největší problém, a to dodržet tento matematický vzorec. Začnu jinak, hubnutí není až tak fyziologický proces, jako proces psychologický. Ano četete správně, hubnutí jde ruku v ruce s naší psychikou. Je totiž potřeba velmi silné vůle chtít něco změnit. A když píši silné vůle myslím tím opravdu silné.

Obezita je způsobena nadměrným příjmáním potravy, a to není způsobeno náhodou, nebo že by měl dotyčný hlad. Jde o chuť, chuť se změní v závislost, a náš mozek nutí jednince neustále něco jíst. Nemají hlad, je to chuť. Někteří vědci tuto závislost srovnávají svojí silou, se závislosti na Heroinu.

Hubnutí je tedy matematika a psychologie, protože bojujeme hlavně se svou závislostí. A z každé závislosti se velmi špatně uniká, a ta na jídle není vyjímkou ba naopak. A pokud dodržíme matematický vzorec zákonitě začneme hubnout. A tady nastupují různé diety, i když ono to je hlavně o tom co jíte. Pokud nechcete mít hlad a zárověň do sebe nenacpat tisíc kalorií s jedním jídlem. Musíte se naučit takzvaně šetřit s kaloriemi. Jíst jídla které jsou pestré, je jich dost aby vás zasytili, ale nejsou vysokokalorické.  Je tedy potřeba prostudovat různé recepty, různé návody a další metody. Ta nejefektivnější pro tělo je nehladovět a jíst častěji. Jíst klidně i 5x denně, ale zárověň nepřesáhnout doporučený příjem kalorií. Ale co je nejdůležitější, nepodlehnout své závisloti. Držím palce, a věřím že to nakonec dokážete.Autor: Rudolf Janík

Myslíte si, že by se článek líbil i Vašim přátelům na Facebooku? Když ho nasdílíte, tak to s nimi můžete probrat třeba v komentářích..


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace